Pagel Komorniki

10.09.2002

Barwy

Opis klubu dodany przez:

HISTORIA Ludowego Klubu Sportowego „PAGEL-KOMORNIKI”-(wcześniej ULKS)

W Komornikach k/Środy Śląskiej nigdy nie działała żadna zarejestrowana drużyna piłkarska. Jedynie pod koniec lat siedemdziesiątych w Komornikach istniał klub „Ogniwo” zajmujący się tenisem stołowym . W tamtych latach w drużynie grali : Józef, Zygmunt i Edward Dziaduś , Ryszard Gadziński , Janusz Kamiński i Marek Sikorski.

10.09.2002 roku w średzkim starostwie zarejestrowany został Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Pagel –Komorniki” - prezesem klubu został Rafael Gadzała - główny mentor tego przedsięwzięcia. Rafael Gadzała nie jest rodowitym mieszkańcem Komornik . Urodził się we Wrocławiu gdzie przez 15 lat czynnie uprawiał sport w kilku znanych klubach piłkarskich. Do Komornik przyjechał za głosem serca i tu postanowił postawić na rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Wspólnie z nimi włożył mnóstwo pracy w odnowieniu murawy i wycięcia dziko rosnących krzewów oraz odnowienie bramek.

Aktualnie drużyna z Komornik  występuję w "C" klasie grupy Środa Śląska.

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
55100d40140e30d7434e90570f8d39db61d7a8bf
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera